Všechno je jen jednou tak si to užij!!

Březen 2009Tokio Hotel - Georg Listing

29. března 2009 v 19:37 *Georg Listing*
Georg Listing

Georg Listing se narodil roku 1987 v německém Halle. Od roku 2001 je členem skupiny Tokio Hotel, ve které hraje na baskytaru (učil se na ni hrát v hudební škole). Georg nejraději nosí trička takových skupin, jakými jsou Guns N´Roses. Mezi jeho záliby patří kromě hudby také tanec. Georg je rebelský a odvážný, ale zároveň také velmi milý a otevřený.

Georg Listing

Tokio Hotel - Gustav Schäfer

29. března 2009 v 19:28 *Gustav Schäfer*
Gustav Schäfer

Gustav Schäfer se narodil v roce 1988 v Magdeburgu. Ve skupině Tokio Hotel hraje na bicí s čímž začal již ve svých pěti letech. Gustav je "šašek skupiny", ale zároveň nejvíc přemýšlí. Navštěvuje gymnázium a jeho poznávacím znamením jsou kšiltovky. Mezi jeho záliby patří kromě hudby např. jízda na kole.

Gustav Schäfer

Tokio Hotel - Tom Kaulitz

29. března 2009 v 19:19 *Tom Kaulitz*
Tom Kaulitz

Tom Kaulitz se narodil roku 1989 v Lipsku a je kytaristou skupiny Tokio Hotel.Na kytaru hraje již od svých devíti let a největší strach má z hádek s Billem, protože je nejdůležitějším člověkem v jeho životě. Ve škole má rád etiku a sociologii, naopak nesnáší matematiku a fyziku. Jeho poznávací znamení jsou piercing na levé straně rtu a dredy. Mezi jeho zálibi patří graffiti, holky a pařby.
Tom Kaulitz


Tokio Hotel - Bill Kaulitz

28. března 2009 v 22:55 *Bill Kaulitz*
Bill Kaulitz

Bill se narodil v Lipsku 1.9. 1989 takže mu je teď 19.Je o 10 minut mladší než jeho dvojče Tom.Bill je vůdčí osobnost skupiny Tokio Hotel.Navštěvoval gymnázium Kurfürst Joachim Friedrich Gymnasium, ale v současné době má Bill společně s Tomem maturitu za sebou.Má piercing v jazyku a obočí, tetování na šíji (logo skupiny),na břiše (hvězdu) , na levém předloktí (nápis freiheit 89)a na pravím boku "Nikdy nepřestaneme křičet,vracíme se ke kořenům"(německy).


Tokio Hotel

28. března 2009 v 22:45 *Tokio Hotel*
Tokio Hotel

Nejprve zde stáli jen dvojčata Bill a Tom Kaulitzovi. Již odmalička byli svým nevlastním otcem vedeni k hudbě. Tom se začal hraní na kytaru věnovat již v šesti letech a jeho bratr Bill napsal svůj první song, když mu bylo devět. Dvojčata spolu vystupovala v malých klubech, na různých oslavách a svatbách.
V roce 2001 si jich při vystoupení v jednom z magdeburských klubů všimli Georg Listing a Gustav Schäfer, kteří spolu chodili do hudební školy. Georg hrál na basovku a Gustav na bicí. Nabídli dvojčatům spolupráci, založili kapelu Devilish a okamžitě začali pracovat na nových písních. Gustav přinesl do skupiny zkušenosti ze své předchozí kapely, ve které hrál od šesti let.
Jen půl roku po založení už hráli kluci v mnoha klubech v okolí Magdeburgu své první koncerty. Téměř každý víkend trávili na pódiu a postupně tak sbírali nové a nové zkušenosti. Publikum bylo nadšeno z jejich show a nezaměnitelného vyzařování kapely. Netrvalo dlouho a hudební průmysl si jich všiml.
Kapela začala postupně dovádět svůj sound na profesionální úroveň společně s producenty a textaři z Hamburgu. Název Devilish pro ně nebyl už to pravé a dali si nové jméno: Tokio Hotel. "Tokio" proto, že milují velká, rušná města a Tokio je jedno z jejich nejoblíbenějších. A "Hotel" proto, že hodně cestují a tráví spoustu času na hotelech. Tokio Hotel na sobě tvrdě pracovali, trávili každou volnou minutu ve studiu a 15.8.2005 vydali svůj první singl Durch den Monsun.Brzy na to vyšlo debutové album kapely Schrei!.

Do roku 2007 Tokio Hotel vstoupili se zbrusu novou deskou s názvem "Zimmer 483". Nová deska měla již mnohem jistější sound a různorodější skladby, což opět kapele zajistilo rekordní prodejnost. S albem "Zimmer 483" začalo i jejich první evropské turné, během kterého odehráli dva koncerty v ČR a to v Praze a v Ostravě. Turné mělo obrovský úspěch a kapela si tak užívala své koncerty ve vyprodaných halách. Když turné skončilo, Tokio Hotel se začali orientovat zejména na Francii a postupně začali dobývat zbylé evropské země, jako například Itálii, Španělsko nebo Portugalsko. 2008 - zatím nejúspěšnější rok pro Tokio Hotel. Kapela se rozhodla přezpívat své songy do angličtiny, aby fanoušci všech zemí jejich textům dobře rozuměli.


Na konci roku se opět kluci odebrali do studia, kde pracují na nové desce, která by měla vyjít letos na jaře a poté bude následovat další obrovské turné. Tokio Hotel prozradili, že tato deska se nese pod heslem "Reset". Chtějí začít úplně odznova, vyzkoušet nové styly, nové věci, chtějí experimentovat. Všichni fanoušci se již nemohou dočkat a netrpělivě očekávájí nové album, které jistě přinese kapele opět takový úspěch jako dosavadní desky.


Chinaski - Stále líp

9. března 2009 v 20:02 *Chinaski*
Tohle CD mám a jsou tám supr písničky!


Chinaski - členové

9. března 2009 v 19:44 *Chinaski*
Pavel GrohmanPavel Grohman byl společně se svým spolužákem ze základní školy Michalem Malátným zakládajícím členem skupiny Chinaski.Pavel Grohman ještě jako člen Starých hadrů bubnoval na počátku 90 let i ve skupině Zirkus Odvážná srdce, která spojovala rock s dechovou sekcí. Natočil s ní jedno album.

Dne 25.7.2008 zahynul při dopravní nehodě na své motorce.


Michal MalátnýMichal Malatný se narodil 30. 6. 1970. Teď mu je 38 let.V dětství býval tiché, zamlklé dítě. Ve čtrnácti letech začal hrát divadlo se souborem Baret S v Jičíně.Byl nejmenší ze všech a dostal přezdívku Žibusík, což bylo podle postavy chlapečka z knihy Knoflíková válka. Byl to ten nejmenší co říká :" Kdybych to byl býval věděl tak bych sem byl nechodil". Jeho vlastní jméno je Michal Novotný . Vystudoval činoherní herectví, jeho velkou láskou je i loutkové divadlo.


Štěpán Škoch se narodil 18. 9. 1975 jako syn chudého fotografa a vnuk bohatého cukráře (z Písku), který však díky únoru 1948 o všechno přišel. Matka pochází z Prahy a je to svatá žena. Od roku 1981 docházel na základní školu U Roháčových kasáren. V roce 1984 si díky neznalosti němčiny prostřelil flintou značky Hennel levou ruku. Od roku 1990 studoval Gymnázium na Pražačce, kde mimo jiného potkal i svou budoucí ženu Olgu. Po maturitě následovala Konzervatoř - obor saxofon u profesora J.Kuliševa.Otakar PetřinaMarpo, vlastním jménem Otakar Petřina je český kontroverzní raper přezdívaný též "král metafor". Byl členem uskupení Charakter crew.
Marpo v roce 2005 vydal debutové album Původ umění, podílel se i na albu Rýmy A Blues rapera Gipsyho.
V roce 2006 vydal Marpo pod labelem Paranormalz Records nové album Marpokalypsa. Album obsahuje celkem 15 tracků a Marpo zde neváhal udělat několikero featuringů s americkými rapery jako Outthere, Hard Target nebo Drift. V roce 2007 pak ve spolupráci s Mc Wohnoutem a americkými Black Ops vychází The Bang Mixtape Vol. 1.A teď v roce 2007 vydal nové album Rapstar
Dosud Marpo natočil čtyři videoklipy - Jsem, Jděte mi z cesty, Let's go a Nech to běžet.Petr KužvartPetr Kužvart je od roku 2000 členem skupiny Chinaski. Bravurně ovládá trubku a zpěv. Rád cestuje a učí na umělecké škole v Praze (na trubku). Taky je vedoucím na dětském táboře Sluneční zátoka nedaleko Písku.

František TáborskýFrantišek Táborský se narodil 2. 05. 1974, ve znamení Býka.Napsal Nebe v loužích s textem Tomáše Rorečka.(sorry ale víc jsem už nenašla)Ondřej ŠkochOndřej Škoch,se narodil 8. 04. 1979 ve znamení berana.
Absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka - obor kytara (J. Šindler), v současné době student konzervatoře Jaroslava Ježka - obor skladba, dirigování (M. Krebs).;

Chinaski - o skupině

4. března 2009 v 17:37 *Chinaski*
Skupina Chinaski jako taková se dostal do povědomí v roce 1995. Na festivalu DROP IN v Pražské Lucerně se poprvé objevilo logo skupiny - svítící žárovka, která signalizovala zdroj pozitivní energie. V témže roce bylo rozhodnuto o natáčení desky, jejímž producentem se stává česká kytarová legenda Radim Hladík a kytarista Hudby Praha Bohouš Zatloukal. Natáčelo se mezi červencem a srpnem ve studiu Propast Petra Jandy a na desce se objevují jako hosté zpěvačky Hudby Praha Jarmila Jamajka Koblicová, Daniela Starhonová a vynikající jazzový saxofonista František Kop. V září už se točil první videoklip skupiny Chinaski "Pojď si lehnout" a jeho režie se ujal Jan Hřebejk, známý jako režisér Šakalích let. První album "Chinaski" vyšlo v listopadu roku 1995. Skupina se také účastní natáčení ve filmu Petra Zelenky Mňága: Happyend. V roce 1996 měla skupina tu čest vystupovat v Brně před rokenrolovou legendou Chuckem Berrym. V září odchází do Garage Tonyho Ducháčka kytarista Robert Jína, na jeho místo přichází František Táborský. Aby odchodů nebylo málo, v prosinci se se skupinou loučí Luděk Adámek a jeho místo v kapelel přebírá Adam Stivín, syn slavného českého jazzového hudebníka a taky bratr bubeníka skupiny Kurtizány z 25. V roce 1997 se točí druhý videopklip Chinaski "Podléhám" a režie se tentokrát ujal Vladimír Michálek, který točil mimo jiné filmy jako Amerika nebo Zapomenuté světlo. Ve studiu SONO v Praze kapela točí druhou desku. Na které se podílí řada pozvaných hostů jako například Lešek Semelka. Hudební produkci má opět na starosti Radim Hladík. Červen téhož roku byl pro skupinu dalším krůčekm vpřed. Na festivalu Sun '97 v pražské sportovní hale totiž vystoupili Chinaski vedle INXS, Sheryl Crow, New Model Army. V září skupině vychází promo singl "Dlouhej kouř", který doslova zavalil většinu českých rádií.
Tomáš Klus - Malčík

3. března 2009 v 19:57 *Různé*
Malčík moj malčík moj ........ :D